Gençlik Otobüsü Katılım Şartları

"Gençlik Otobüsü" Projesi 11 yıldır gerçekleştirilen Dünya'nın en büyük gençlik hareketlilik ve en uzun süre gerçekleştirilebilen tek gençlik projesidir ve tamamen ücretsizdir. Gençlik Otobüsü projemiz kapsamında 11 yılda toplamda 550 genç 34 ülke 48 şehri ücretsiz gezdi. Gençlik Otobüsü projemizde sizden hiç bir şekilde katılım ücreti, kapora veya her hangi bir ücret istenmez. Hiç kimse sizden her hangi bir banka hesabına para yatırmanızıda istemez. Lütfen projemizin ismini kullanarak sizi dolandırmaya çalışan kişilere karşı dikkatli olunuz.


“Gençlik Otobüsü" projemizin katılım şartları aşağıdaki şekildedir.


“Gençlik Otobüsü” projemize sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve 18-35 yaş aralığında olan kişiler katılabilirler. Projemize başvuruda Öğrenci olma özelliği ve yabancı dil şartı yoktur.


Gençlik Otobüsü projemize katılmak için “Gençlik Otobüsü Genç Kart” sahibi olmanız gerekmektedir.


“Gençlik Otobüsü Genç Kart”ınızı başvuru sayfamız üzerinden satın alabilirsiniz. ( “Genç Kart” bundan sonraki tüm süreçlerde sizlere çeşitli marka ve firmalardan indirimler sunmak amacıyla oluşturulmuş gençlik fırsat kartıdır. İndirimler için web sitemiz ve sosyal medya hesaplarımızı sürekli takip ediniz. )


Gençlik Otobüsü projemize başvuru yapmak isteyen tüm katılımcı adayları web sitemiz üzerinden başvuru profili oluşturup başvurularını onaya göndermeleri gerekmektedir. ( Başvurunuzu gerçekleştirmek için lütfen "Nasıl Başvuru Yapılır" bölümünü dikkatlice inceleyiniz. ) Onaya gönderilen tüm başvurular genel koordinatör tarafından incelenerek ön elemeye tabi tutulmaktadır. Yapılan ön eleme sonucunda en az 1.500 en fazla 6.000 kişi seçilmektedir. Ön elemeyi geçen tüm başvuru sahiplerinin İnstagram hesaplarını açık hale getirmeleri ve Gençlik Otobüsü İnstagram hesabımızı takip etmeleri mecburidir.


Ön elemeyi geçen başvuru sahipleri ise İstanbul'da düzenleyeceğimiz bilgilendirme toplantısına davet edileceklerdir. Bu bilgilendirme toplantısı sonrasında ise katılımcı adaylar 1 ila 3 dakika arasında bir video çekerek "Sizi Neden Seçelim" "Gençlik Otobüsü Projesine Ne Katacaksınız" "Gençlik Otobüsü Sizin için Ne Anlam İfade Ediyor" sorularını cevaplayacaklardır. Video elemesini geçen başvuru sahipleri ise, 20 kişilik gruplar halinde özel bir mülakata tabi tutulacaklardır. Mülakatı geçen kişiler ise “Gençlik Otobüsü” projemize katılmaya hak kazanacaklardır. Tüm bu eleme süreçlerinde başarılı olmak için "Gençlik Dünyası" sitemizi aktif olarak kullanmanızı tavsiye ederiz.


Başvuru ön eleme sonuçları Başvuru yapılan ilgili ay bittikten sonra bir sonraki ayın ilk haftasında açıklanmaktadır. Örnek olarak Eylül ayında başvuru yaptıysanız başvurunuz en geç Ekim ayının 5 inde açıklanır. Bu nedenle başvuru durumunuzu başvuru yaptığınız aydan sonraki ayın ilk beş gününden sonra sorgulama yapınız. ( Öncesinde sorgulama yaptığınız taktirde kullanıcı bulunamadı yanıtını alırsınız. ) Başvurunuzun kabül edilip edilmediğini ana sayfamızda yer alan "Gençlik Otobüsü Başvuru Sorgulama" bölümünden TC kimlik numaranızı yazarak sorgulayabilirsiniz. Başvurunuz onaylandığında veya reddedildiğinde size her hangi bir mail gönderilmez. Başvurunuzla ilgili tüm süreci web sitemizden kendiniz takip etmek zorundasınız.


Başvurunuz onaylandıktan sonra yapmanız gereken ise Gençlik Dünyası sitemizde oluşturulan "Gençlik Otobüsü 2022 Bilgilendirme Toplantısı Grubu"na katılarak duyuruları takip etmek ve bilgilendirme toplantısına davet edilmeyi beklemektir.


Gençlik Otobüsü projemize başvuru yapan kişiler İnstagram, Tiktok, Twitter ve Youtube sosyal medya hesaplarından en az bir tanesini kullanıyor olmak zorundadırlar.

Gençlik Otobüsü projemize başvuru yapan ve ön elemeyi geçen herkes projemize ait İnstagram, Twitter ve Youtube hesaplarımızı takip etmek ve projemize ait görsel ve afişlerimizi farklı zamanlarda en az 3 kez paylaşmak zorundadırlar.


Not : Başvurunuz onaylandığında, profilinizde isminizin yanında Gençlik Otobüsü logo işareti yer alır. Eğer başvurunuz onay bekliyorsa, başvurunuz değerlendirme aşamasında demektir. Eğer başvurunuz reddedilmişse başvuru profilinizi güncelleyerek yeniden onaya gönderiniz.


“Gençlik Otobüsü” projemiz kapsamında toplamda 14 ülke 19 şehir gezilecektir. 2019 yılı itibariyle "Gençlik Otobüsü VIP" uygulamasına geçilmiş olup projemizi VIP araçla gerçekleştiriyoruz. Projemize sağladığımız sponsorluklar çerçevesinde en az 8 kişi en fazla 24 kişi seçilecektir.


“Gençlik Otobüsü” projemiz kapsamında Bulgaristan ( Sofya ), Romanya ( Bükreş ), Macaristan ( Budapeşte ), Avusturya ( Viyana ), Çek Cumhuriyeti ( Prag ), Almanya ( Berlin ), Hollanda ( Amsterdam ), Belçika ( Brüksel ), Fransa ( Cannes, Nice, Paris ), İspanya ( Barselona, Madrid ), Monaco ( Monte Carlo ), İtalya ( Venedik, Pisa, Floransa, Roma ) Vatikan ( Vatikan ), Yunanistan ( Selanik ), ülkeleri ve şehirleri ziyaret edilecektir.“Gençlik Otobüsü" projemiz toplamda 27 gün sürecek olup 18 gece otel konaklaması yapılacaktır. "Gençlik Otobüsü" Projemize seçilen kişiler 10 günlük periyotlar şeklinde 3 ayrı grup olarak katılım sağlayacaklardır. Ancak projeye seçilen kişiler arasından projede aktif ve başarılı olan bazı katılımcı adayları iki ve üçüncü gruba da katılma şansları olabilecektir.


“Gençlik Otobüsü 11" projemiz 01.07.2022 – 27.07.2022 Tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.


"Gençlik Otobüsü 11" projemize 31 Mayıs 2021 tarihine kadar başvuru yapanlar arasından seçilen kişiler katılacaktır.


“Gençlik Otobüsü 11" projemize 1. grupta katılacak olan kişiler, 1-12 Temmuz 2022 tarihleri arasında, Bulgaristan (Sofya), Romanya (Bükreş), Macaristan (Budapeşte), Avusturya (Viyana), Çek Cumhuriyeti (Prag), Almanya (Berlin), Hollanda (Amsterdam),


“Gençlik Otobüsü 11" projemize 2. grupta katılacak olan kişiler 11-20 Temmuz 2022 tarihleri arasında, Hollanda (Amsterdam), Belçika (Brüksel), Fransa (Paris), İspanya (Madrid, Barselona),


“Gençlik Otobüsü 11" projemize 3. grupta katılacak olan kişiler ise 18-27 Temmuz 2022 tarihleri arasında, İspanya (Barselona), Fransa (Cannes, Nice), Monaco (Monte Carlo), İtalya (Venedik, Pisa, Floransa, Roma) Vatikan (Vatikan), Yunanistan (Selanik), ülkeleri ve şehirlerini gezeceklerdir.“Gençlik Otobüsü 12" projemiz 01.08.2022 – 27.08.2022 Tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.


"Gençlik Otobüsü 12" projemize ise 1 Haziran 2021 tarihinden sonra başvuru yapanlar arasından seçilen kişiler katılacaktır.


Gençlik Otobüsü 12" projemize 1. grupta katılacak olan kişiler, 1-12 Ağustos 2022 tarihleri arasında, Bulgaristan (Sofya), Romanya (Bükreş), Macaristan (Budapeşte), Avusturya (Viyana), Çek Cumhuriyeti (Prag), Almanya (Berlin), Hollanda (Amsterdam),


Gençlik Otobüsü 12" projemize 2. grupta katılacak olan kişiler 11-20 Ağustos 2022 tarihleri arasında, Hollanda (Amsterdam), Belçika (Brüksel), Fransa (Paris), İspanya (Madrid, Barselona),


Gençlik Otobüsü 12" projemize 3. grupta katılacak olan kişiler ise 18-27 Ağustos 2022 tarihleri arasında, İspanya (Barselona), Fransa (Cannes, Nice), Monaco (Monte Carlo), İtalya (Venedik, Pisa, Floransa, Roma) Vatikan (Vatikan), Yunanistan (Selanik), ülkeleri ve şehirlerini gezeceklerdir.


Proje ile ilgili tüm detaylar Gençlik Otobüsü bilgilendirme toplantısında katılımcı adaylara aktarılacaktır.


Bilgilendirme toplantısına, başvurusu onaylanıp ön elemeyi geçen tüm başvuru sahiplerinin katılımı zorunludur.
İlginize teşekkür ederiz.


MCD Gençlik Ajansı, "Gençlik Otobüsü" projesinin tüm şartlarında değişiklik yapma hakkına sahiptir ve bu hakkını saklı tutar.