Gençlik Otobüsü 11 Katılım Şartları

"Gençlik Otobüsü" Projesi 11 yıldır gerçekleştirilen Dünya'nın en büyük gençlik hareketlilik ve en uzun süre gerçekleştirilebilen tek gençlik projesidir ve tamamen ücretsizdir. Sizden hiç bir şekilde katılım ücreti, kaporo veya her hangi bir ücret istenmez. Hiç kimse sizden her hangi bir banka hesabına para yatırmanızıda istemez. Lütfen projemizin ismini kullanarak sizi dolandırmaya çalışan kişilere karşı dikkatli olunuz.


“Gençlik Otobüsü" projemizin katılım şartları aşağıdaki şekildedir.


“Gençlik Otobüsü” projemize sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve 18-35 yaş aralığında olan kişiler katılabilirler.


Gençlik Otobüsü projemize katılmak için “Gençlik Otobüsü Genç Kart” sahibi olmanız gerekmektedir.


“Gençlik Otobüsü Genç Kart”ınızı başvuru sayfamız üzerinden satın alabilirsiniz. ( “Genç Kart” bundan sonraki tüm süreçlerde sizlere çeşitli marka ve firmalardan indirimler sunmak amacıyla oluşturulmuş gençlik fırsat kartıdır. İndirimler için web sitemiz ve sosyal medya hesaplarımızı sürekli takip ediniz. )


Gençlik Otobüsü projemize başvuru yapmak isteyen tüm katılımcı adayları web sitemiz üzerinden başvuru profili oluşturup başvurularını onaya göndermeleri gerekmektedir. ( Başvurunuzu gerçekleştirmek için lütfen "Nasıl Başvuru Yapılır" bölümünü dikkatlice inceleyiniz. ) Onaya gönderilen tüm başvurular genel koordinatör tarafından incelenerek ön elemeye tabi tutulmaktadır.


Ön elemeyi geçen başvuru sahipleri ise İstanbul'da düzenleyeceğimiz bilgilendirme toplantısına davet edileceklerdir. Bu bilgilendirme toplantısı sonrasında ise katılımcı adaylar 1 ila 5 dakika arasında bir video çekerek "Sizi Neden Seçelim" "Gençlik Otobüsü Projesine Ne Katacaksınız" "Gençlik Otobüsü Sizin için Ne Anlam İfade Ediyor" sorularını cevaplayacaklardır. Video elemesini geçen başvuru sahipleri ise, 20 kişilik gruplar halinde özel bir mülakata tabi tutulacaklardır. Mülakatı geçen kişiler ise “Gençlik Otobüsü” projemize seçileceklerdir.


Gençlik Otobüsü projemize Sponsorluk biriminin dışındaki tüm birimlerden katılım kaldırılmıştır.


“Gençlik Otobüsü” projemiz kapsamında toplamda 14 ülke 19 şehir gezilecektir. 2019 yılı itibariyle "Gençlik Otobüsü VIP" uygulamasına geçilmiş olup projemizi VIP araçla gerçekleştiriyoruz. Projemize sağladığımız sponsorluklar çerçevesinde en az 8 kişi en fazla 18 kişi seçilecektir.


“Gençlik Otobüsü” projemiz kapsamında Bulgaristan ( Sofya ), Romanya ( Bükreş ), Macaristan ( Budapeşte ), Avusturya ( Viyana ), Çek Cumhuriyeti (Prag), Almanya ( Berlin ), Hollanda ( Amsterdam ), Belçika ( Brüksel ), Fransa ( Cannes, Nice, Paris ), İspanya ( Barselona, Madrid ), Monaco ( Monte Carlo ), İtalya ( Venedik, Pisa, Floransa, Roma ) Vatikan ( Vatikan ), Yunanistan ( Selanik ), ülkeleri ve şehirleri ziyaret edilecektir.


“Gençlik Otobüsü 11" projemiz 01.08.2021 – 27.08.2021 Tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.


“Gençlik Otobüsü 11" projemiz toplamda 27 gün sürecek olup 18 gece otel konaklaması yapılacaktır. "Gençlik Otobüsü" Projemize seçilen kişiler 10 günlük periyotlar şeklinde 3 grup olarak katılım sağlayacaklardır. 1. grupta katılacak olan kişiler, 1-12 Ağustos 2021 tarihleri arasında, Bulgaristan ( Sofya ), Romanya ( Bükreş ), Macaristan ( Budapeşte ), Avusturya ( Viyana ), Çek Cumhuriyeti (Prag), Almanya ( Berlin ), Hollanda ( Amsterdam ), 2. grupta katılacak olan kişiler 11-20 Ağustos 2021 tarihleri arasında, Hollanda ( Amsterdam ), Belçika ( Brüksel ), Fransa ( Paris ), İspanya ( Madrid, Barselona ), 3. grupta katılacak olan kişiler ise 18-27 Ağustos 2021 tarihleri arasında, İspanya ( Barselona ), Fransa ( Cannes, Nice ), Monaco ( Monte Carlo ), İtalya ( Venedik, Pisa, Floransa, Roma ) Vatikan ( Vatikan ), Yunanistan ( Selanik ), ülkeleri ve şehirlerini gezeceklerdir.


Proje ile ilgili tüm detaylar Gençlik Otobüsü bilgilendirme toplantısında katılımcı adaylara aktarılacaktır.


Bilgilendirme toplantısına, başvurusu onaylanıp ön elemeyi geçen tüm başvuru sahiplerinin katılımı zorunludur.


"Gençlik Otobüsü 12" projemizin başvuruları devam etmektedir.


Başvuru durumunuzu ana sayfamızda yer alan "Gençlik Otobüsü Başvuru Sorgulama" bölümünden TC kimlik numaranızı yazarak öğrenebilirsiniz.


Başvurunuzu onaya gönderdikten veya başvurunuz onaylandıktan sonra yapmanız gereken tek şey bilgilendirme toplantısına davet edilmeyi beklemektir. Bu süreçte projemizi sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak daha çok gence ulaşmamızı sağlamanız bizleri mutlu edecektir. Gençlik Otobüsü projemize başvuru yapan herkes İnstagram, Twitter ve Youtube hesaplarımızı takip emek zorundadırlar.


Not : Başvurunuz onaylandığında, profilinizde isminizin yanında onaylı kullanıcı işareti yer alır. Eğer başvurunuz onay bekliyorsa, başvurunuz değerlendirme aşamasında demektir. Eğer başvurunuz reddedilmişse başvuru profilinizi güncelleyerek yeniden onaya gönderiniz.


İlginize teşekkür ederiz.


MCD Kültür Ajansı, "Gençlik Otobüsü" projesinin tüm şartlarında değişiklik yapma hakkına sahiptir ve bu hakkını saklı tutar.