GO 90 Günde Devri Alem Katılım Şartları

Gençlik Otobüsü 90 Günde Devri Alem Katılım Şartları

"Gençlik Otobüsü" Projesi 13 yıldır gerçekleştirilen Dünya'nın en büyük gençlik hareketlilik ve en uzun süre gerçekleştirilebilen tek gençlik projesidir ve tamamen ücretsizdir. Gençlik Otobüsü projemiz kapsamında 13 yılda toplamda 600 genç 34 ülke 48 şehri ücretsiz gezdi.

“Gençlik Otobüsü 90 Günde Devri Alem" projemizin katılım şartları aşağıdaki şekildedir.

Not : "Gençlik Otobüsü 90 Günde Devri Alem" projemiz ile "Gençlik Otobüsü" projemizin katılım şartları ve işleyiş biçimi farklıdır. Bu iki projeyi birbirine karıştırmayınız lütfen. "Gençlik Otobüsü" projemize başvuru için "Gençlik Otobüsü Katılım Şartları", "Gençlik Otobüsü Rotası" ve "Genel Bilgiler" bölümlerini inceleyiniz.

MADDE 1:
Gençlik Otobüsü projemizde sizden hiç bir şekilde katılım ücreti, kapora veya herhangi bir ücret istenmez. Hiç kimse sizden herhangi bir banka hesabına para yatırmanızı da istemez. Lütfen projemizin ismini kullanarak sizi dolandırmaya çalışan kişilere karşı dikkatli olunuz.


MADDE 2:
Gençlik Otobüsü projemize katılmak için “GO Token Genç Kart” sahibi olmanız gerekmektedir.
“GO Token Genç Kart”ınızı başvuru sayfamız üzerinden satın alabilirsiniz. (“GO Token Genç Kart” bundan sonraki tüm süreçlerde sizlere çeşitli marka ve firmalardan indirimler sunmak amacıyla oluşturulmuş gençlik fırsat kartıdır. İndirimler için web sitemiz ve sosyal medya hesaplarımızı sürekli takip ediniz.) İlk 50.000 “GO Token Genç Kart” satın alan kişilere 15 adet Go Token hediye edilecektir.


MADDE 3:
“Gençlik Otobüsü” projemize sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve 18-35 yaş aralığında olan kişiler katılabilirler. Projemize başvuruda Öğrenci olma özelliği ve yabancı dil şartı yoktur.

MADDE 4:
“Gençlik Otobüsü 90 Günde Devri Alem” projemiz kapsamında toplamda 85 genç seçilecek olup proje süresince 32 ülke 46 şehir gezilecektir. Projeye her ili temsilen 1 genç seçilecek olup toplamda 80 ilden 80 genç, İstanbul'dan 5 genç toplamda 85 genç seçilecektir.

“Gençlik Otobüsü 90 Günde Devri Alem” projemize başvuru yapacak kişiler ya ikametgahlarının olduğu ilden yada doğdukları ili temsilen katılabilirler.

MADDE 5:
“Gençlik Otobüsü 90 Günde Devri Alem” projemize başvuru yapmak isteyen tüm katılımcı adayları web sitemiz üzerinden başvuru profili oluşturup başvurularını onaya göndermeleri gerekmektedir. (Başvurunuzu gerçekleştirmek için lütfen "Nasıl Başvuru Yapılır" bölümünü dikkatlice inceleyiniz.) Onaya gönderilen tüm başvurular genel koordinatör tarafından incelenerek ön elemeye tabi tutulmaktadır. Ön elemeyi geçen tüm başvuru sahiplerinin İnstagram hesaplarını açık hale getirmeleri ve @genclikotobusu @gogenckart @mcdokunulmaz @mcdgenclikajansi İnstagram hesaplarımızı ve Youtube kanalımızı takip etmeleri mecburidir.

MADDE 6:
Ön elemeyi geçen başvuru sahipleri ise 5 ila 10 dakika arasında yarışmaya katıldıkları ili tanıtan bir video çekerek Youtube'a yükleyerek yükledikleri bu videonun linkini video başvuru bölümünden onaya göndermeleri gerekmektedir.

Video elemesini geçen başvuru sahipleri ise, İstanbul'da düzenleyeceğimiz bilgilendirme toplantısına davet edileceklerdir. Bilgilendirme toplantısı sonrasında ise video aşamasını geçen başvuru sahipleri 25 kişilik gruplar halinde özel bir mülakata tabi tutulacaklardır. Mülakatı geçen kişiler ise “Gençlik Otobüsü 90 Günde Devri Alem” projemize katılmaya hak kazanacaklardır.

Tüm bu eleme süreçlerinde başarılı olmak için "Gençlik Dünyası" sitemizi aktif olarak kullanmanızı tavsiye ederiz.

MADDE 7:
Başvuru ön eleme sonuçları genel koordinatör tarafından değerlendirildikten sonra açıklanır. Bu nedenle başvuru durumunuzu ara ara ana sayfamızda yer alan "GO Günde Devri Alem Başvuru Sorgulama" bölümünden TC kimlik numaranızı yazarak sorgulayabilirsiniz. Başvurunuz onaylandığında veya reddedildiğinde size herhangi bir mail gönderilmez. Başvurunuzla ilgili tüm süreci web sitemizden kendiniz takip etmek zorundasınız. Not: Bazı ekstrem durumlarda başvuru sonuçlarının açıklanması biraz daha uzun sürebilmektedir.

MADDE 8:
Başvurunuz onaylandıktan sonra ve video aşamasını geçtikten sonra yapmanız gereken ise Gençlik Dünyası sitemizde oluşturulan " GO 90 Günde Devri Alem Bilgilendirme Grubu"na katılarak duyuruları takip etmek ve bilgilendirme toplantısına davet edilmeyi beklemektir.

MADDE 9:
Gençlik Otobüsü 90 Günde Devri Alem projemize başvuru yapan kişiler İnstagram, Tiktok, Twitter ve Youtube sosyal medya hesaplarından en az bir tanesini aktif olarak kullanıyor olmak zorundadırlar. Gençlik Otobüsü 90 Günde Devri Alem projemize başvuru yapan ve ön elemeyi geçen herkes projemize ait İnstagram, Tiktok, Twitter ve Youtube hesaplarımızı takip etmek ve projemize ait görsel ve afişlerimizi farklı zamanlarda İnstagram hesaplarından en az 3 story paylaşmak ve profillerinde Gençlik Otobüsü öne çıkanı oluşturmak ve paylaşılan storyleri öne çıkana eklemek zorundadırlar. Sosyal medya paylaşımları mülakatlarda seçim kriterlerinin %25 ini oluşturmaktadır.

MADDE 10:
Başvurunuz onaylandığında, profilinizde isminizin yanında Gençlik Otobüsü logo işareti yer alır. Eğer başvurunuz onay bekliyorsa, başvurunuz değerlendirme aşamasında demektir. Eğer başvurunuz reddedilmişse başvuru profilinizi güncelleyerek yeniden onaya gönderebilirsiniz.

MADDE 11:
“Gençlik Otobüsü” projemiz kapsamında 90 günde toplamda 32 ülke 46 şehir gezilecektir.

“Gençlik Otobüsü 90 Günde Devri Alem" projemiz 01.07.2024 – 30.09.2024 Tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

MADDE 12:
“Gençlik Otobüsü" projemiz toplamda 90 gün sürecek olup 86 gece otel konaklaması yapılacaktır.

MADDE 13:
“Gençlik Otobüsü 90 Günde Devri Alem” projemiz kapsamında gidilecek ülke ve şehirleri görmek için “GO 90 Günde Devri Alem Rotası”nı inceleyiniz.

MADDE 14:
Proje ile ilgili tüm detaylar Gençlik Otobüsü bilgilendirme toplantısında katılımcı adaylara aktarılacaktır.

MADDE 15:
Bilgilendirme toplantısına, başvurusu onaylanıp ön elemeyi ve video aşamasını geçen tüm başvuru sahiplerinin katılımı zorunludur.

MADDE 16:
Gençlik Otobüsü 90 Günde Devri Alem projemizin başvuruları 25 Nisan 2024 saat 23:59 da sona erecektir.

MADDE 17: Uçak Ulaşım Giderleri;
“Gençlik Otobüsü 90 Günde Devri Alem” projemiz toplamda 8 ayrı grup ve 8 ayrı rota olarak düzenlenecektir. Rotalara katılacak olan kişilerin geliş ve dönüş uçak biletleri (250 Euro) organizasyon komitesi tarafından karşılacaktır. Ayrıca tüm katılımcılara günlük 20 Euro cep harçlığı verilmesi ön görülmektedir.

MADDE 18: Konaklama ve Yemek Giderleri;
"Gençlik Otobüsü" projesine katılan tüm katılımcıların konaklamaları "Gençlik Otobüsü" tarafından karşılanacaktır. Konaklamalar gidilen şehirlerdeki Hostel ve otellerde yapılacaktır. Proje süresi boyunca her şehirde 1, 2, 3 veya 4 gün kalınacaktır.

"Gençlik Otobüsü" projesi süresince tüm yemek masrafları katılımcıların kendilerine aittir.

MADDE 19: Ulaşım Giderleri;
"Gençlik Otobüsü 90 Günde Devri Alem" projesine katılan kişilerin ulaşım giderlerinin program dahilinde olan kısmı organizasyon komitesi tarafından karşılanacaktır. Gidilen ülkelerdeki şehir içi tren, metro, otobüs, ulaşım giderleri katılımcıların kendilerine aittir.

MADDE 20: Pasaport ve Vize işlemleri;
"Gençlik Otobüsü 90 Günde Devri Alem" projesine seçilen tüm katılımcılarımıza Hizmet Pasaportu çıkarılmaktadır. Hizmet Pasaportu çıkarılmadığı durumlarda tüm katılımcılar pasaport ve vize işlemlerini kendileri gerçekleştireceklerdir.

Elçiliğin vize vermeyi reddettiği katılımcıların sorumlulukları kendilerine aittir. Organizasyon komitesi herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.

MADDE 21: Yarışma Formatı;
“Gençlik Otobüsü 90 Günde Devri Alem” projemiz toplamda 8 ayrı grup ve 8 ayrı rota olarak düzenlenecektir. Her grupta ve rotada 15 katılımcı 14 gün boyunca seyahat edecektir. Tüm katılımcılar katıldığı rotada gezdiği ülke ve şehirlerde yarışmaya katıldıkları ilin tanıtımını yapacaklardır.

Her grubun bir final günü olacaktır ve final gününde ise tüm katılımcılar bir elemeye tabi tutulacaklardır ve yapılan eleme sonucunda elenen 10 kişi projeden ayrılarak yeni 10 yarışmacı projeye katılım sağlayacaktır. Gelen yeni 10 yarışmacı bir önceki rotanın katılımcısı olan 5 kişi ile birlikte yarışmaya devam edeceklerdir.

Proje kapsamında farklı içerik ve yarışmalar düzenlenecektir. Yapılan bu yarışmalar sonucunda katılımcılar elemeye tabi tutulacaklardır.

1. eleme yöntemi tüm katılımcılar 1 kişinin ismini yazarak kutuya atacaklardır ve en çok ismi yazılan kişiler elenecektir.

2. eleme yöntemi jüri oylaması ile gerçekleştirilecektir. Her jüri bir yarışmacıyı koruma altına alabilecek ve en çok jüri korumasını elde eden kişi de yarışmaya devam edecektir.

3. eleme yöntemi ise katılımcılar gezdikleri süre zarfında yapmış oldukları etkinliklerden ve gezilerinden 10. günün sonunda bir video oluşturacaklar ve bu video Gençlik Otobüsü Youtube kanalına yüklenerek proje için yapılan mobil uygulama üzerinden halk oylamasına sunulacaktır. Oylama sonucunda 1. olan kişi katılımcılar tarafından elenmiş olsa dahi halk tarafından dokunulmazlık elde ederek yarışmaya devam edecektir.

Projeden elenen kişiler ise geri döndükten sonra katıldıkları il ile ilgili yeni bir tanıtım videosu çekecek ve bu video Gençlik Otobüsü Youtube kanalına yüklenerek proje için yapılan mobil uygulama üzerinden halk oylamasına sunulacaktır. Halk oylaması sonucunda kazanan 8 kişi yarışmaya geri dönerek final haftasında tekrar yarışma imkanı bulacaktır.

Yarışma süresince 90 Günde Devri Alem tamamlandığında tüm rotaların 1. leri ve şehir tanıtımından yarışmaya dönecek kişiler son bir final haftasına katılacaklardır.

Final haftası Türkiye'de seçilen 3 ilde gerçekleştirilecektir. Final haftasında 1. olan kişiye ise 500.000 TL para ödülü verilecektir.

MADDE 22: Nasıl Başvuru Yapılır;
“Gençlik Otobüsü 90 Günde Devri Alem” Projemize başvurmak için:


1. Web sitemize kayıt ol.
2. “Kişisel Bilgiler” bölümünü eksiksiz bir şekilde doldurup kaydet.
3. “Başvuru Profili” bölümünde tüm soruları eksiksiz yanıtla (*1).
4. Profil sayfandaki "GO Token Genç Kart Başvurusu" bölümünden "GO Token Genç Kart"ını satın al. "GO Token Genç Kart" sadece 250 TL dir.
5. Aktif hale gelen “Başvuruyu Onaya Gönder” butonuna tıkladığında projemize ön başvurunu tamamlamış olacaksın (*2) (*3).
6. Ön elemeyi geçtikten sonra 5 ila 10 dakika arasında yarışmaya hangi ili temsilen katılıyorsan o ili tanıtan bir video çekerek Youtube'a yüklemen gerekmektedir. Youtube'a yüklediğin bu videonun linkini video başvuru bölümünden onaya göndermen gerekiyor.

Gençlik Otobüsü duyurularını kaçırmaman adına hem sosyal medya hesaplarımızı hemde profilini sıklıkla kontrol etmeni tavsiye ediyoruz.

Her başvuru profili Genel Koordinatör tarafından değerlendirilmektedir.

(*1) : Profilin için vereceğin bilgiler, sonradan değiştirebileceğin bilgiler değildir. Yanıtlarını düşünerek vermek isteyebilirsin. Formun tamamını bir seferde doldurmak zorunda değilsin. Siteden çıkmadan önce “kaydet” düğmesini kullanman yeterli.

(*2) : Başvurunu onaya gönderemiyorsan, yukarıda belirtilen adımlardan birini eksik yaptığın anlamına gelir. Lütfen istenilen tüm adımları gerçekleştirdiğinden emin ol.

(*3) : Başvurun onaylandığında, profilinde isminin yanında “Gençlik Otobüsü” logosu yer alır. Eğer başvurun onay bekliyorsa, başvurun değerlendirme aşamasında demektir. Eğer başvurun reddedildiyse başvuru profilini güncelleyerek yeniden onaya göndermelisin.

MADDE 23:
MCD Gençlik Ajansı, "Gençlik Otobüsü 90 Günde Devri Alem" projesinin tüm şartlarında değişiklik yapma hakkına sahiptir ve bu hakkını saklı tutar.

İlginize teşekkür ederiz.


Tüm organizasyonlarımız kültür ve turizm belgeli A grubu seyahat acentası ( Acenta Belge No 2802 ARK Grup ) tarafından yapılmaktadır.